Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

 

Informacja o powołaniu i mianowaniu sędziów, asesorów sądowych i referendarzy sądowych

 

Sędzia NSA Anna Maria  Świderska

 1. Powołana na  wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 9 grudnia 1996 r. na stanowisko sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego OZ w Łodzi.

Sędzia NSA Teresa Janina Porczyńska

 1. Powołana na  wniosek KRS  Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 25 listopada 1997 r. na stanowisko sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego OZ w Łodzi.

Sędzia NSA Bogusław Klimowicz

 1. Powołany na wniosek KRS  Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 14 grudnia 1998 r. na stanowisko sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego – OZ w Łodzi.

Sędzia NSA Irena Krzemieniewska

 1.  Powołana na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 4 stycznia 2000 r. na stanowisko sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego – OZ w Łodzi.

Sędzia NSA Paweł Janicki

 1. Powołany na wniosek KRS  Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 28 listopada 2000 r. na stanowisko sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego – OZ w Łodzi.

Sędzia NSA Wiktor Jarzębowski

 1. Powołany na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 28 listopada 2001 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego  Naczelnego Sądu Administracyjnego – Ośrodek Zamiejscowy w Łodzi.

Sędzia NSA Teresa Lidia Rutkowska

 1. Powołana na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 20 czerwca 2002 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego  Naczelnego Sądu Administracyjnego – Ośrodek Zamiejscowy w Łodzi.

Sędzia NSA Janusz Nowacki

 1. Powołany na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 4 grudnia 2002 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego  Naczelnego Sądu Administracyjnego – Ośrodek Zamiejscowy w Łodzi.

Sędzia WSA Krzysztof Jerzy Szczygielski

 1. Powołany na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 2 grudnia 2003 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego  Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z dniem 1 stycznia 2004 r.

Sędzia WSA Jolanta Rosińska

 1. Powołana na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 2 grudnia 2003 r. do pełnienie urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z dniem 1 stycznia 2004 r.

Sędzia WSA Joanna Małgorzata Sekunda-Lenczewska

 1. Powołana na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 2 grudnia 2003 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z dniem 1 stycznia 2004 r.

Sędzia WSA Sławomir Stanisław Wojciechowski 

 1. Powołany na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 31 lipca 2004 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego  Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Sędzia WSA Paweł Aleksy Kowalski

 1. Powołany na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 22 sierpnia 2005 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Sędzia WSA Małgorzata Jadwiga Łuczyńska

 1. Mianowana asesorem sądowym w WSA w Łodzi przez Prezesa NSA od dnia 1 stycznia 2004 r.
 2. Powołana na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 22 sierpnia 2005 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego  Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Sędzia WSA Monika Krzyżaniak

 1. Mianowana asesorem sądowym w WSA w Łodzi przez Prezesa NSA od dnia 1 marca 2004 r.
 2. Powołana na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 22 sierpnia 2005 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Sędzia WSA Arkadiusz Sebastian Blewązka

 1. Mianowany asesorem sądowym w WSA w Łodzi przez Prezesa NSA od dnia 1 lutego 2004 r.
 2. Powołany na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 14 listopada 2006 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Sędzia WSA Joanna Tarno

 1. Powołana na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 19 września 2005 r. do pełnienia urzędu na stanowisku  sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. 

Sędzia WSA Ewa Alberciak

 1. Mianowana referendarzem sądowym w WSA w Łodzi przez Prezesa NSA od dnia 1 stycznia 2004 r.
 2. Mianowana asesorem sądowym w WSA w Łodzi przez Prezesa NSA od dnia 1 grudnia 2004 r.
 3. Powołana na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 12 lutego 2009 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Sędzia WSA Ewa Cisowska-Sakrajda

 1. Mianowana asesorem sądowym w WSA w Łodzi przez Prezesa NSA od dnia 1 grudnia 2004 r.
 2. Powołana na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 12 lutego 2009 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Sędzia WSA Cezary Zbigniew Koziński

 1. Mianowany asesorem sądowym w WSA w Łodzi przez Prezesa NSA od dnia 1 grudnia 2004 r.
 2. Powołany na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 12 lutego 2009 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Sędzia WSA Joanna Maria Grzegorczyk-Drozda

 1. Mianowana asesorem sądowym w WSA w Łodzi przez Prezesa NSA od dnia 1 lipca 2007 r.
 2. Powołana na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 30 czerwca 2009 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Sędzia WSA Tomasz Adamczyk

 1. Powołany na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 30 czerwca 2009 r. pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Sędzia WSA Bożena Iwona Kasprzak

 1. Powołana na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 9 października 2009 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Sędzia WSA Magdalena Sieniuć

 1. Mianowana referendarzem sądowym w WSA w Łodzi przez Prezesa NSA z  dniem 1 stycznia 2004 r.
 2. Mianowana starszym referendarzem sądowym w WSA w Łodzi przez Prezesa WSA w Łodzi z dniem 1 października 2014 r.
 3. Powołana na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 11 lutego 2017 r. do pełnienia urzędu na stanowisku  sędziego w Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Sędzia  WSA Agnieszka Elżbieta Grosińska

 1. Mianowana referendarzem sądowym w WSA w Łodzi przez Prezesa NSA z  dniem 1 stycznia 2004 r.
 2. Mianowana starszym referendarzem sądowym w WSA w Łodzi przez Prezesa WSA w Łodzi z dniem 1 października 2014 r.
 3. Powołana na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 7 marca 2018 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Sędzia WSA Robert Krzysztof Adamczewski

 1. Mianowany referendarzem sądowym w WSA w Łodzi przez Prezesa NSA z  dniem 15 grudnia 2005 r.
 2. Mianowany starszym referendarzem sądowym w WSA w Łodzi przez Prezesa WSA w Łodzi z  dniem 1 stycznia 2016 r.
 3. Powołany na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 22 października 2019 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Sędzia WSA Agnieszka Katarzyna Krawczyk

 1.  Powołana na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia  11 listopada  2014 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Sędzia WSA Małgorzata Kowalska

 1. Mianowana referendarzem sądowym w WSA w Łodzi przez Prezesa NSA z  dniem 15 grudnia 2004 r.
 2. Mianowana starszym referendarzem sądowym w WSA w Łodzi przez Prezesa WSA w Łodzi z dniem 1 stycznia 2015 r.
 3. Powołana na wniosek KRS  Postanowieniem  Prezydenta RP z dnia 8 grudnia 2018 r. do pełnienia urzędu na stanowisku asesora sądowego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Łodzi.
 4. Powołana na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 18 października 2021 r.  do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Sędzia WSA Paweł Dańczak

 1. Powołany na wniosek KRS  Postanowieniem  Prezydenta RP z dnia  29 maja 2018 r. do pełnienia urzędu na stanowisku asesora sądowego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie.
 2. Powołany na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia  18 lutego 2022 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Sędzia WSA Agata Dorota Krzywicka-Sobieszek

 1. Powołana na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia  24lutego 2022 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Sędzia WSA Joanna Beata Wyporska-Frankiewicz

 1. Powołana na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia  24lutego 2022 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Sędzia WSA Piotr Mikołajczyk

 1. Powołany na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia  6 kwietnia 2022 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Sędzia WSA Michał Maciej Zbrojewski

 1. Powołany na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia  26 maja 2022 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Sędzia WSA Jarosław Tomasz Czerw

 1. Powołany na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia  21 listopada 2022 r. do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Sędzia WSA Anna Zenobia Dębowska

 1. Powołana na wniosek KRS Postanowieniem  Prezydenta RP z dnia 21 maja 2020 r. do pełnienia urzędu na stanowisku asesora sądowego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Łodzi.
 2. Powołana na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 2 lutego 2024 r. do pełnienia urzędu na stanowisku  sędziego  Wojewódzkiego  Sądu  Administracyjnego  w Łodzi.

 

Asesor sądowy WSA  Tomasz Porczyński

 1. Powołany na wniosek KRS  Postanowieniem  Prezydenta RP z dnia  2 lutego 2021 r. do pełnienia urzędu na stanowisku asesora sądowego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Łodzi.

Asesor sądowy WSA  Grzegorz Potiopa

 1. Powołany na wniosek KRS  Postanowieniem  Prezydenta RP z dnia  2 lutego 2021 r. do pełnienia urzędu na stanowisku asesora sądowego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Łodzi.

Asesor sądowy WSA Marcin Olejniczak

 1. Powołany na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 20  października 2021 r. do pełnienia urzędu na stanowisku asesora sądowego w Wojewódzkim  Sądzie Administracyjnym w Łodzi.

Asesor sądowy WSA Tomasz Łukasz Furmanek

 1. Powołany na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia  26 lipca 2022 r. do pełnienia urzędu na stanowisku asesora sądowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Asesor sądowy WSA Agnieszka Dominika Gortych –Ratajczyk

 1. Powołana na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia  26 lipca 2022 r. do pełnienia urzędu na stanowisku asesora sądowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Asesor sądowy WSA Beata Marta Czyżewska

 1. Powołana na wniosek KRS Postanowieniem Prezydenta RP z dnia  8 grudnia 2022 r. do pełnienia urzędu na stanowisku asesora sądowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

 

Starszy referendarz sądowy Leszek Foryś

 1. Mianowany referendarzem sądowym w WSA w Łodzi przez Prezesa NSA z dniem 1 stycznia 2004 r.
 2. Mianowany starszym referendarzem sądowym w WSA w Łodzi przez Prezesa WSA w Łodzi z dniem 1 października 2014 r.

Referendarz sądowy Tomasz Piotr Naraziński

 1. Mianowany referendarzem sądowym w WSA w Łodzi przez Prezesa WSA w Łodzi z dniem 19 maja 2017 r.

Referendarz sądowy Katarzyna Dominika  Patynowska

 1. Mianowana referendarzem sądowym w WSA w Łodzi  przez Prezesa WSA w Łodzi z dniem 22 czerwca 2018 r.